Týždeň v skratke: Amazon sa chystá konkurovať Temu a Shein s novou sekciou zliav

HABERL
28. júna 2024

Modiho ambície vytvoriť výrobnú mocnosť narážajú na zhoršujúce sa diplomatické vzťahy s Pekingom.

Tisíce čínskych pracovníkov v technológiách nezískavajú indické víza

Tisíce čínskych inžinierov a technikov majú problémy so získaním indických víz, čo poukazuje na prekážku v procese a potenciálnu prekážku v snahe Indie stať sa významným výrobným národom v rámci stratégie „Čína plus jedna“.

„Prúd zručností kritických pre rozvoj elektronického priemyslu sa zastavil,“ povedal Pankaj Mohindroo, predseda Indickej asociácie pre mobilné telefóny a elektroniku. Tisíce čínskych občanov mali za posledné dva až tri roky zamietnuté žiadosti o obchodné a pracovné víza, pričom mnohí iní o ne nepožiadali z obavy z odmietnutia.

India v roku 2020 zaviedla niektoré z najprísnejších obmedzení v Ázii pre čínske podniky, na pozadí pandémie Covid-19 a smrteľných hraničných konfliktov v Himalájach, ktoré si vyžiadali najmenej 24 indických a čínskych vojakov.

Krajine sa podarilo prilákať niektoré nadnárodné spoločnosti v sektoroch, ako je elektronika, ktoré sa snažia diverzifikovať svoje dodávateľské reťazce a predaje mimo Číny, vrátane spoločnosti Apple a jej dodávateľa Foxconn, ktorí budujú svoje výrobné kapacity v južnej Indii.

Výrobcovia so sídlom v Indii sa často spoliehajú na čínskych inžinierov a technikov, ktorí pomáhajú inštalovať alebo prevádzkovať ich továrne, no títo narážajú na tvrdé indické politiky voči Pekingu.

Dokonca aj čínski občania, ktorí už roky pôsobia v týchto spoločnostiach v USA, majú problémy. To neškodí len čínskym spoločnostiam, ale prevažne aj americkým, britským, taiwanským, japonským a indickým spoločnostiam, ktoré budujú kapacity v Indii.

Narendra Modi počas svojho desaťročného pôsobenia na čele vlády presadzoval iniciatívu „Make in India“, zameranú na vytváranie pracovných miest a podporu exportu. Táto snaha sa zhoduje s hľadaním globálnych podnikov alternatívnych výrobných lokalít mimo Číny v krajinách, ako je India a Vietnam.

Podľa indických priemyselných a vládnych predstaviteľov však indická kontrola čínskych priamych zahraničných investícií a víz pre jej občanov v niektorých prípadoch spomalila tento posun.

Modiho vláda pred štyrmi rokmi zaviedla nariadenie s názvom „Press Note No 3“, ktoré vyžaduje schválenie centrálnou vládou pre akékoľvek priame zahraničné investície spoločností z krajín, s ktorými India zdieľa pozemnú hranicu.

Čína predbehla USA a stala sa najväčším obchodným partnerom Indie v rokoch 2023-24, no bilaterálne diplomatické vzťahy zostávajú chladné kvôli nevyriešeným hraničným sporom.

India však urýchlila vydávanie víz pre niektorých čínskych občanov na projekty, ktoré spadajú pod vládny program produkčne viazaných stimulov – miliardy dolárov v subvenciách určených na podporu výroby.

India sa snaží podporovať investície do strategických odvetví, vrátane technológií a elektroniky, ako súčasť vládneho programu.

Niektoré čínske spoločnosti zvýšili svoju prítomnosť v Indii vytváraním spoločných podnikov. Napríklad, SAIC Motor v marci oznámil partnerstvo vo výške 1,5 miliardy dolárov s výrobcom ocele JSW na výrobu a predaj elektrických vozidiel značky MG na treťom najväčšom automobilovom trhu sveta.

Amazon sa chystá konkurovať Temu a Shein s novou sekciou zliav

Amazon plánuje čeliť rastúcej konkurencii od rivalov Temu a Shein tým, že napodobní ich obchodné modely s novou sekciou priamych zliav z Číny.

Podľa prezentácie, skupina Amazon nedávno počas stretnutia s poprednými čínskymi predajcami predstavila nový kanál, ktorý má letecky prepravovať tovar americkým zákazníkom priamo zo skladov v Číne.

Amazon plánuje zahrnúť novú sekciu na úvodnú stránku svojej aplikácie a dodať tovar za veľmi nízke ceny do deviatich až jedenástich dní. Táto ponuka by bola zameraná na amerických spotrebiteľov, ktorí sú ochotní čakať dlhšie, ako je bežná doba doručenia Amazonu (jeden alebo dva dni), aby získali výhodnú kúpu.

Americká skupina sa ponáhľa ponúkať lacný tovar priamo z Číny, pretože čelí narastajúcej konkurencii od spoločností Temu a Shein, ktoré rýchlo rastú vďaka masívnej internetovej reklame na svoje lacné hračky a oblečenie.

Temu, vlastnené PDD Holdings, a Shein, založené v Číne, zdokonalili obchodné modely, ktoré sa spoliehajú na čínskych obchodníkov, ktorí zasielajú tovar do skladov v južnej Číne, odkiaľ sa následne prepravujú nákladnými lietadlami do zahraničia.

Jednotlivé balíčky určené pre spotrebiteľov využívajú pravidlo „de minimis“, ktoré v mnohých krajinách umožňuje občanom prijímať balíčky zo zahraničia do určitej hodnoty bez platenia dovozných ciel. V USA je tento limit stanovený na 800 dolárov za balík.

Využívanie tejto medzery Temu a Shein umožnilo prílev čínskych výrobkov k americkým zákazníkom, pričom obchádzali clá na čínske dovozy, ktoré boli zvýšené počas Trumpovej administratívy.

Obe spoločnosti boli za túto prax kritizované americkými politikmi a zákonodarcovia vo Washingtone predložili návrhy zákonov na obmedzenie používania „de minimis“ pravidla.

Amazon, ktorého trhová hodnota v stredu prvýkrát prekročila 2 bilióny dolárov, uviedol „Vždy hľadáme nové spôsoby, ako spolupracovať s našimi predajnými partnermi, aby sme našim zákazníkom poskytli väčší výber, nižšie ceny a väčšie pohodlie.“

Podľa osoby oboznámenej so situáciou, čínski predajcovia zapojení do nového programu by zasielali svoj tovar do skladu Amazonu v Číne, odkiaľ by ich americká skupina ďalej prepravovala do svojich skladov v USA.

Sekcia priamych zliav z Číny, ktorá sa momentálne skúša, by zahŕňala tovar predávaný za menej ako 20 dolárov za kus, vážiaci menej ako libru a ktorý nie je jedlom ani tekutinou. Amazon začne tento program registrovať predajcov toto leto a spustí ho na jeseň.

Krok americkej skupiny by predstavoval riziko pre perspektívy spoločnosti Shein, ktorá plánuje uviesť svoje akcie na burzu v Londýne.

Martin Krištoff
PORTFOLIO MANAGER

Odber HABERL News

Získajte aktuálne informácie zo sveta financií a spravujte svoje investície ešte rozumnejšie. Prihláste sa na odber HABERL newslettra.