Investícia v spoločnosti You Vegan rastie

HABERL
2. júna 2022

Je tomu už rok, čo sme investovali do spoločnosti You Vegan. Ako investor sme verili odvážnej a ambicióznej myšlienke projektu. Ako sa im darí?

Investícia v spoločnosti You Vegan rastie

Za prvý rok pôsobenia sa spoločnosť You Vegan môže pochváliť viacerými úspechmi. V dnešnom článku niektoré spomenieme a prezradíme Vám aj to, čo sa chystá v najbližších mesiacoch.

Rastlinný produkt roka 2021 

Aj napriek výraznej konkurencii gurmánska bageta zvíťazila v ankete Rastlinný produkt roka 2021, ktorá bola organizovaná programom Jem pre Zem, a tým si vybojovala ocenenie

Noví členovia tímu 

Do tímu You Vegan prišla nová obchodná riaditeľka Dana Vágnerová, ktorá má 12 ročné skúsenosti s lahôdkovým biznisom, a to konkrétne s obloženými bagetami. 

“Ponuka práce pre spoločnosť You Vegan bola pre mňa výzvou, pretože som reagovala na niečo nové, moderné a zdravé. Príjemne ma oslovila vízia tejto spoločnosti, ktorou bolo uviesť na trh zdravšie, ekologickejšie produkty, ktoré táto „rýchla doba“ potrebuje. Je to mladá dynamická spoločnosť, v ktorej vidím veľa možností pre rast a rozvoj niečoho úplne nového. Pre mňa je to možnosť pozitívne dopĺňať spoločnosť, využívať svoje skúsenosti a nápady, prezentovať niečo, čo je mne blízke. Je mojou prioritou tieto chutné bagety dostať čo najbližšie ku každému zákazníkovi,” vyjadrila sa Dana Vágnerová. 

Aké novinky prinesiete na trh v tomto roku? 

Máme rozpracovaných veľa nápadov pre pestrejší a zdravší sortiment, ktorý môžete očakávať už v dohľadnom čase. Našim cieľom je dať zákazníkom na Slovensku možnosť zdravšie sa stravovať a zároveň plánujeme umiestniť naše produkty aj na okolitých trhoch,” dodala obchodná riaditeľka. 

Rozšírenie dostupnosti bagiet 

Bagety značky You Vegan sú okrem menších predajní dostupné už aj v sieti Kaufland, vybraných potravinách Billa a Žabka. Od tohto týždňa ich nájdete aj na prvých čerpacích staniciach Slovnaft, dostupné sú aj cez BOLT market a v sieti Kraj Slovensko. Celý zoznam predajní nájdete tu.

Expanzia do Českej republiky 

Značka sa vyvíja a rozvíja svoje aktivity už aj v Českej republike, konkrétne v prvých supermarketoch Billa ČR v Prahe a od júna v online supermarkete Rohlík CZ

Poprední dodávatelia 

Nakoľko všetky výrobky spoločnosti You Vegan disponujú označením V-Label*, je prioritou používanie kvalitných surovín pri výrobe. V rámci výroby rastlinných bagiet spoločnosť spolupracuje so slovenskými výrobcami potravín, ako sú PRETO Ryba Žilina a Sojaprodukt. U dodávateľov pravidelne prebiehajú kontroly tovarov, aby sa zabezpečila vyžadovaná kvalita. 

* V-Label je medzinárodne uznávaný registrovaný symbol označovania vegánskych a vegetariánskych produktov a služieb. 

Rozšírenie portfólia 

“V blízkej dobe spoločnosť You Vegan bude rozširovať portfólio bagiet o nové, ešte pre Slovensko neznáme receptúry. Chceme reagovať na požiadavky trhu a priniesť výrobky, ktoré od nás spotrebitelia žiadajú,” vyjadrila sa výkonná riaditeľka a členka predstavenstva Dagmar Sádecká

Ako hodnotí investíciu do spoločnosti You Vegan generálny riaditeľ skupiny HABERL, Filip Rybár? 

“Investíciu do spoločnosti You Vegan hodnotím pozitívne. Spoločnosť získala prvé ocenenie, všetky produkty sú pod označením V-Label a aj napriek pandemickej situácií spoločnosť dokázala rásť, a obhájiť svoju pozíciu pred nami, ako investorom s prísnymi kritériami. Zároveň ma veľmi teší inovatívny prístup tímu spoločnosti a neustále hľadanie nových možností a zlepšení. Tento rok prinesie spoločnosť výborný produkt, ktorému sa poteší veľký počet osôb s rôznymi intoleranciami,” poznamenal Filip Rybár

Odber HABERL News

Získajte aktuálne informácie zo sveta financií a spravujte svoje investície ešte rozumnejšie. Prihláste sa na odber HABERL newslettra.