R. Obernauer pre Aktuality: Viete ako sa správne starať o svoj majetok?

HABERL
22. apríla 2024
wealth management
Podľa prieskumu Národnej banky Slovenska dosiahli Slováci vo veku od 18 do 79 rokov v teste finančnej gramotnosti priemerne 66 bodov zo 100. Konečné skóre našej krajiny bolo 13, 3 bodov z 21. Tento stav môže mať dopad na schopnosť ľudí správne zhodnocovať svoje úspory.
 

O tom, aké výhody má wealth management, čo môže klientom priniesť v rámci zhodnocovania majetku a prečo je dôležité mať prehľad v investovaní, porozprával náš obchodný riaditeľ Robert Obernauer pre Aktuality.

Čo ponúka wealth management?

Wealth management je forma starostlivosti o majetok klienta, ktorá zahŕňa širokú škálu finančných služieb, ktoré sú šité na mieru. Ide napríklad aj o komplexné finančné plánovanie, od výberu investičných stratégií a aktív až po dôchodkové plánovanie a medzigeneračný prenos majetku. Jeho primárnym cieľom je predchádzať možným stratám a zároveň dlhodobo prinášať zisk k splneniu investičných cieľov.

Ako to funguje?

Služby sú určené primárne pre klientov s investíciami nad 100 000 €. HABERL Wealth Management však otvára dvere aj klientom s investíciami od 10 000 €, aby ich postupne priviedli k rozsiahlejším a výhodnejším službám. Služby poskytované týmto klientom sú síce okresané a neobsahujú všetky prémiové postupy, avšak stále je hlavým cieľom pomôcť ľuďom rásť aj s menšími investíciami. Pravidelné monitorovanie a rebalansing investícií zabezpečujú, že portfólio klientov bude neustále reflektovať aktuálne trhové podmienky a zároveň zohľadňovať osobné finančné ciele. Na pozadí pracujú portfólio manažéri, ktorí pravidelne vyhodnocujú a prispôsobujú investície tak, aby maximálne zhodnotili majetok.

Čo sa ešte dozviete v podcaste?

  • Aký je rozdiel medzi wealth manažérom a privátnym bankárom?
  • Čo patrí do pracovnej náplne wealth manažéra?
  • Koľko stoja takéto služby?
  • V ktorej krajine je wealth management najvyužívanejší?
  • V čom by sme si mali brať príklad zo zahraničia?

 

Zdroj: Aktuality.sk

Odber HABERL News

Získajte aktuálne informácie zo sveta financií a spravujte svoje investície ešte rozumnejšie. Prihláste sa na odber HABERL newslettra.